Celtic - Rangers FC 3:3 / tizenegyesekkel 5:4 (0:0)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2025. március 16-án is volt Celtic - Rangers FC mérkőzés!
Góllövők:
Nedim Bajrami ('41, 0-1), Greg Tayler ('56, 1-1), Daizen Maeda ('60, 2-1), Mohammed Diomande ('75, 2-2), Nicolas-Gerrit Kühn ('87, 3-2), Danilo ('88, 3-3)
Csapatfelállítás
Celtic
Edző: B. RodgersKasper Schmeichel
Cameron Carter-Vickers

Auston Trusty (Liam Scales

Greg Tayler (Álex Valle, '90)
Alistair Johnston (Anthony Ralston, '70)
Callum McGregor
Reo Hatate
Paulo Bernardo (Arne Engels, '71)
Daizen Maeda
Nicolas-Gerrit Kühn (James Forrest, '105)
Kyogo Furuhashi

Rangers FC
Edző: P. ClementJack Butland
Leon Balogun


James Tavernier

Robin Propper
Jefté

Ianis Hagi

Nedim Bajrami (Danilo, '86)
Nicolas Raskin

Mohammed Diomande (Connor Barron, '105)
Václav Cerny (Kieran Dowell, '105)
Igmane Hamza


Érdekességek
- A mérkőzés tizenegyesrúgásokkal dőlt el.
- A mérkőzés mind a hat gólját különböző játékos szerezte.
- A következő Celtic játékosok már hétszer voltak a Skót Liga Kupa-győztes csapatának tagjai: James Forrest, Callum McGregor.
- Callum McGregor az egyetlen a mezőnyből, aki 40 Celtic - Rangers FC mérkőzésen is szerepelt.
- A játékvezető a sok szabálytalanság miatt tizenegy alkalommal osztott ki sárgalapot.
Korábbi Celtic - Rangers FC mérkőzések:
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
Celtic utolsó 10 meccse
Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelem
Rangers FC utolsó 10 meccse
Forma: DöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereség
Ajánlott videós összefoglalók
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Celtic győzelem
Inkább Rangers FC győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben tizenhatszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Celtic csapatának kedvez (31:17).
Ebből a csapatok kilencszer játszottak a Celtic stadionjában, a gólarány pedig a hazaiaknak, a Celtic csapatának kedvez (20:7).
Az elmúlt fél évben a Celtic hétszer nyert hazai pályán, kétszer játszott döntetlent. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Rangers FC ötször nyert idegenben, egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján a Celtic sikeresebb volt a közelmúltban.
Ha az elmúlt egy évben, a Skót Liga Kupa mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Celtic 3 győzelmet könyvelhetett el. A vendég csapat, a Rangers FC pedig idegenben egyszer nyert. Tehát a Celtic jobban szerepelt.
Az elmúlt egy évben a Celtic olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Slovan Bratislava, a Rangers FC vagy az Aberdeen. A Rangers FC pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Malmö FF, a Dundee United vagy a Nice. A Celtic erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Celtic 4., Rangers FC 57. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Celtic jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján inkább hazai győzelmet várnak.
A Focikatalógus a Celtic csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.