FC Schaffhausen - Lausanne 1:2 (0:1)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. április 28-án is volt Lausanne - FC Schaffhausen mérkőzés!
Svájci Másodosztály mérkőzés, 25. forduló - 2023. március 10. 20:15
Helyszín: wefox Arena (Schaffhausen)
Góllövők:
Csapatfelállítás
FC Schaffhausen
Edző: H. YakinFrancesco Ruberto
Guillermo Padula
Jetmir Krasniqi
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Serge Muller
Davide Mariani (Willy Vogt, '63)
Agustín González
Valon Hamdiju
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Simone Stroscio
Miro Soldo
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Luca Spina (Patrick Luan, '46)
Raúl Bobadilla
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Lausanne
Edző: L. MagninThomas Castella
Simone Grippo
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Ange Nanizayamo (Anel Husic, '51)
Raoul Giger
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Archie Brown
Olivier Custodio
Antoine Bernede
Toichi Suzuki (Chris Kablan, '76)
Dominik Schwizer
Alvyn Sanches
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Brighton Labeau
Érdekességek
- Thomas Castella az egyetlen a mezőnyből, aki tizenegy FC Schaffhausen - Lausanne mérkőzésen is szerepelt.
- A Lausanne már kilenc mérkőzés óta veretlen, utoljára 2023. január 6-án sikerült ellenfélnek legyőznie (a Bourg-Péronnas verte őket).
- A játékvezető a sok szabálytalanság miatt nyolc alkalommal osztott ki sárgalapot.
Tippek
FC Schaffhausen győzelem:
25 tipp (48%)
25 tipp (48%)
Döntetlen:
9 tipp (17%)
9 tipp (17%)
Lausanne győzelem:
18 tipp (34%)
18 tipp (34%)
Korábbi FC Schaffhausen - Lausanne mérkőzések:
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
FC Schaffhausen utolsó 10 meccse
Forma: VereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségVereségGyőzelem
Lausanne utolsó 10 meccse
Forma: DöntetlenGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségVereség
Ajánlott videós összefoglalók
Svájci Másodosztály: 25. forduló további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább FC Schaffhausen győzelem
Inkább Lausanne győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben háromszor találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Lausanne csapatának kedvez (6:1).
Ebből a csapatok egyszer játszottak a FC Schaffhausen stadionjában, a gólarány 0:0, azaz a két csapat a múltban kiegyenlített teljesítményt nyújtott egymás ellen.
Az elmúlt fél évben a FC Schaffhausen kétszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és egyszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Lausanne háromszor nyert idegenben, ezzel minden meccsét megnyerve. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Lausanne az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Svájci Másodosztály mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a FC Schaffhausen 2 győzelmet, 3 döntetlent és 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Lausanne pedig idegenben háromszor nyert, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát a FC Schaffhausen jobban szerepelt.
Az elmúlt egy évben a FC Schaffhausen olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a FC Vaduz, a Bellinzona vagy a Yverdon. A Lausanne pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Neuchatel Xamax FC, a Wil vagy a Stade Lausanne-Ouchy. A Lausanne erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a FC Schaffhausen olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Stade Lausanne-Ouchy vagy a Thun. A Lausanne gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Yverdon, a Stade Lausanne-Ouchy. A FC Schaffhausen csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
FC Schaffhausen 602., Lausanne 492. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Lausanne jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján inkább hazai győzelmet várnak.
A Focikatalógus szerint a Lausanne nyeri ezt a találkozót.