Kolumbia - Venezuela 2:0 (1:0)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2023. december 11-én is volt Kolumbia - Venezuela mérkőzés!
VB selejtező mérkőzés, Dél-Amerika csoport - 2016. szeptember 1. 22:30
Helyszín: Estadio Metropolitano Roberto Meléndez (Barranquilla), 37.100 néző
Góllövők:
James Rodríguez ('45+2, 1-0), Macnelly Torres ('81, 2-0)
Csapatfelállítás
Kolumbia
Edző: J. PekermanDavid Ospina
Farid Díaz
Oscar Murillo '32
Steffan Medina (Edwin Cardona, '90)
Jeison Murillo
Macnelly Torres
Carlos Sánchez
James Rodríguez
Daniel Torres '8
Carlos Bacca (Roger Martinez, '83)
Luis Muriel (Juan Cuadrado, '70)
Venezuela
Edző: R. DudamelDani Hernández
Oswaldo Vizcarrondo (Jose Velázquez, '82)
Roberto Rosales
Rolf Feltscher '76
Wilker Ángel '10
Tomás Rincón
Arquimedes Figuera '64
Juan Anor (Christian Santos, '67)
José Rondón
Josef Martínez
Adalberto Penaranda (Yeferson Soteldo, '50)
A mérkőzés statisztikái
Kolumbia
Venezuela
Szögletek száma:
5
4
Kapuralövések száma:
9
4
Lövések száma:
9
2
Szabálytalanságok száma:
12
25
Labdabirtoklás:
59%
41%
Érdekességek
- Tomás Rincón, David Ospina és Oswaldo Vizcarrondo összesen öt Kolumbia - Venezuela mérkőzésen szerepeltek.
Tippek
Kolumbia győzelem:
45 tipp (91%)
45 tipp (91%)
Döntetlen:
4 tipp (8%)
4 tipp (8%)
Venezuela győzelem:
0 tipp (0%)
0 tipp (0%)
Korábbi Kolumbia - Venezuela mérkőzések:
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
Kolumbia utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemVereségDöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereség
Venezuela utolsó 10 meccse
Forma: VereségDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenVereségDöntetlenVereségDöntetlenGyőzelem
Ajánlott videós összefoglalók
VB selejtező: Dél-Amerika csoport további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Kolumbia győzelem
Inkább Venezuela győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya Venezuela csapatának kedvez (1:0). A mérkőzést a hazai pályán játszotta.
Az elmúlt fél évben Kolumbia háromszor nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint Venezuela kétszer nyert idegenben, négyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján Kolumbia sikeresebb volt a közelmúltban.
Ha az elmúlt egy évben, a VB selejtező mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, Kolumbia 2 győzelmet és 1 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, Venezuela pedig idegenben egyszer játszott döntetlent és kétszer kapott ki. Tehát Kolumbia jobban szerepelt.
Az elmúlt egy évben Kolumbia olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Paraguay, a Peru vagy az Ecuador. A Venezuela pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Kolumbia, az Uruguay vagy a Peru. Venezuela erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben Kolumbia olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Costa Rica, a Chile vagy az Argentína. A Venezuela gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Bolívia, a Jamaica vagy a Peru. Kolumbia csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Kolumbia 1039., Venezuela 1491. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján Kolumbia jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus Kolumbia válogatottját tartja nyerésre esélyesebbnek.