Real Madrid - Gremio Porto Alegre 1:0 (0:0)
Klubcsapatok Világbajnoksága mérkőzés, döntő - 2017. december 16. 18:00
Helyszín: Sheikh Zayed Sports City (Abū ẓabī), 41.100 néző
Góllövők:
Cristiano Ronaldo ('53, 1-0)
Mérkőzés összefoglaló:
Csapatfelállítás
Real Madrid
Edző: Zinedine ZidaneKeilor Navas
Sergio Ramos
Marcelo
Dani Carvajal
Raphael Varane
Luka Modric
Toni Kroos
Casemiro

Isco (Lucas Vázquez, '73)
Cristiano Ronaldo
Karim Benzema (Gareth Bale, '80)
Gremio Porto Alegre
Edző: Renato GaúchoMarcelo Grohe
Pedro Geromel
Edilson
Walter Kannemann
Bruno Cortęs
Michel (Maicon, '84)
Ramiro (Everton, '71)
Jailson
Lucas Barrios (Jael, '63)
Fernandinho Silva
Luan
A mérkőzés statisztikái
Real Madrid
Gremio Porto Alegre
Szögletek száma:
9
1
Kapuralövések száma:
3
0
Lövések száma:
11
1
Szabálytalanságok száma:
14
11
Labdabirtoklás:
62%
38%
Érdekességek
- A következő Real Madrid játékosok már háromszor voltak a Klubcsapatok Világbajnoksága-győztes csapatának tagjai: Sergio Ramos, Marcelo, Dani Carvajal, Toni Kroos, Isco, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Raphael Varane.
- A Real Madrid már tíz mérkőzés óta veretlen, utoljára 2017. november 1-jén sikerült ellenfélnek legyőznie (a Tottenham verte őket).
Tippek
Real Madrid győzelem:
31 tipp (91%)
31 tipp (91%)
Döntetlen:
1 tipp (2%)
1 tipp (2%)
Gremio Porto Alegre győzelem:
2 tipp (5%)
2 tipp (5%)
Fórum
Real Madrid utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelemGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereség
Gremio Porto Alegre utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségGyőzelemDöntetlenGyőzelemGyőzelem
Ajánlott videós összefoglalók
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Real Madrid győzelem
Inkább Gremio Porto Alegre győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben nem játszott egymással mérkőzést.
Az elmúlt fél évben a Real Madrid tizenháromszor nyert, négyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Gremio Porto Alegre tízszer nyert, négyszer játszott döntetlent és hétszer kapott ki. A statisztika alapján a Real Madrid sikeresebb volt a közelmúltban.
Ha az elmúlt egy évben, a Klubcsapatok Világbajnoksága mérkőzésein nyújtott teljesítményt nézzük, a Real Madrid 1 győzelmet könyvelhetett el. A másik csapat, a Gremio Porto Alegre pedig egyszer nyert. Ez kb. egyforma teljesítmény.
Az elmúlt egy évben a Real Madrid olyan csapatokat győzött le, mint pl. a FC Barcelona, a Manchester United vagy a Borussia Dortmund. A Gremio Porto Alegre pedig olyan csapatokat vert, mint pl. a Sao Paulo, a Cruzeiro vagy a Flamengo RJ. A Real Madrid erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Real Madrid olyan csapatoktól szenvedett vereséget, mint pl. a Girona, a Betis vagy a Tottenham. A Gremio Porto Alegre gárdáját pedig olyan csapatok győzték le, mint pl. a Barcelona SC, a Chapecoense vagy az Avaí. A Real Madrid csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Real Madrid 2., Gremio Porto Alegre 89. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Real Madrid jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus a Real Madrid csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.