Sporting Gijón - Espanyol 0:3 (0:1)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2024. június 13-án is volt Espanyol - Sporting Gijón mérkőzés!
Spanyol Bajnokság mérkőzés, 32. forduló - 2009. április 23. 20:00
Góllövők:
Csapatfelállítás
Sporting Gijón
Inaki LafuenteNeru
Canella
Gerard
Sastre (Raúl Cámara, '46)
Diego Castro
Camacho
Lora
Carmelo (Pedro, '75)
Mate Bilic
Luis Morán (David Barral, '46)
Korábbi Sporting Gijón - Espanyol mérkőzések:
Döntetlen
(Még nem volt.)
Espanyol győzelem
(Még nem volt.)
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
Sporting Gijón utolsó 10 meccse
Forma: VereségVereségVereségVereségGyőzelemGyőzelemVereségVereségVereségVereség
Espanyol utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemDöntetlenGyőzelemVereségDöntetlenVereségVereségGyőzelemVereségDöntetlen
Ajánlott videós összefoglalók
Spanyol Bajnokság: 32. forduló további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Sporting Gijón győzelem
Inkább Espanyol győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben egyszer találkozott. A lejátszott mérkőzés gólaránya a Sporting Gijón csapatának kedvez (1:0).
Az elmúlt fél évben a Sporting Gijón kétszer nyert hazai pályán és ötször kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint az Espanyol egyszer nyert idegenben, háromszor játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Ez kb. egyforma teljesítmény.
Ha az elmúlt egy évben, a Spanyol Bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Sporting Gijón 5 győzelmet és 6 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, az Espanyol pedig idegenben egyszer nyert, ötször játszott döntetlent és hétszer kapott ki. Tehát a Sporting Gijón jobban szerepelt.
Az elmúlt egy évben a Sporting Gijón olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Sevilla. Az Espanyol pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a FC Barcelona. Az Espanyol erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Sporting Gijón olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Racing Santander, a Mallorca vagy a Betis. Az Espanyol gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az Ejido, a Racing Santander vagy az Osasuna. A Sporting Gijón csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Sporting Gijón 259., Espanyol 212. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján az Espanyol jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus a Sporting Gijón csapatát tartja nyerésre esélyesebbnek.