Watford - Chelsea 1:3 (0:0)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2022. május 22-én is volt Chelsea - Watford mérkőzés!
FA kupa mérkőzés, nyolcaddöntő - 2009. február 14. 18:30
Góllövők:
Priskin Tamás ('69, 1-0), Nicolas Anelka ('75, 1-1), Nicolas Anelka ('77, 1-2), Nicolas Anelka ('90, 1-3)
Csapatfelállítás
Érdekességek
- A Chelsea összes gólját (három gólt) Nicolas Anelka szerezte.
Fórum
Watford utolsó 10 meccse
Forma: VereségGyőzelemVereségVereségDöntetlenVereségVereségGyőzelemGyőzelemVereség
Chelsea utolsó 10 meccse
Forma: DöntetlenVereségGyőzelemGyőzelemVereségDöntetlenGyőzelemDöntetlenDöntetlenGyőzelem
Ajánlott videós összefoglalók
FA kupa: nyolcaddöntő további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Watford győzelem
Inkább Chelsea győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben nem játszott egymással mérkőzést.
Az elmúlt fél évben a Watford négyszer nyert hazai pályán, egyszer játszott döntetlent és háromszor kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Chelsea egyszer nyert idegenben, háromszor játszott döntetlent és kétszer kapott ki. A statisztika alapján a Watford sikeresebb volt a közelmúltban.
Az elmúlt egy évben a Watford olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a Burnley, az Ipswich vagy a Norwich. A Chelsea pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Manchester City, a Middlesbrough vagy a Blackburn Rovers. A Chelsea erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Watford olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Plymouth, a Bristol City vagy a Sheffield United. A Chelsea gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. az AS Roma, a Liverpool vagy a Manchester United. A Chelsea csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Watford 170., Chelsea 10. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Chelsea jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus szerint a Chelsea nyeri ezt a találkozót.