Runavik - Vikingur Gota 3:2 (1:0)
Nem ez a legfrissebb összecsapás a két csapat között, 2025. március 16-án is lesz Vikingur Gota - Runavik mérkőzés!
Feröer szigeteki bajnokság mérkőzés, 25. forduló - 2020. október 24. 20:00
Helyszín: við Løkin (Runavík, Eysturoy)
Góllövők:
Jóhan Davidsen ('11, 1-0), Solvi Vatnhamar ('51, 11-esből, 1-1), Petur Knudsen ('60, 2-1), Solvi Vatnhamar ('69, 11-esből, 2-2), Rógvi Nielsen ('79, 3-2)
Csapatfelállítás
Runavik
Edző: P. JacobsenTórdur Thomsen
Oddur Hojgaard
Jóhan Davidsen
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Jákup Jakobsen
Rógvi Nielsen
Jesper Christjansen
Betuel Hansen
Petur Knudsen
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Jann Benjaminsen
![Sárgalap](http://static.focikatalogus.hu/pic/sargalap.png)
Búi Egilsson (Mórits Mortensen, '90)
Steffan Lrkin
Érdekességek
- A mérkőzésen két gól is született büntetőből.
- Klaemint Olsen az egyetlen a mezőnyből, aki tizenhét Runavik - Vikingur Gota mérkőzésen is szerepelt.
- Ez volt Solvi Vatnhamar 6. gólja, melyet a Runavik hálójába lőtt.
- A Runavik az utolsó hét mérkőzését mind megnyerte. Utoljára az Aberdeen ellen szenvedtek vereséget 2020. augusztus 27-én.
Tippek
Runavik győzelem:
29 tipp (70%)
29 tipp (70%)
Döntetlen:
3 tipp (7%)
3 tipp (7%)
Vikingur Gota győzelem:
9 tipp (21%)
9 tipp (21%)
Korábbi Runavik - Vikingur Gota mérkőzések:
Fórum
Még nem nyílt fórum ehhez a meccshez (te lehetsz az első, aki véleményt mond).
Runavik utolsó 10 meccse
Forma: GyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelemVereségGyőzelem
Vikingur Gota utolsó 10 meccse
Forma: VereségGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemGyőzelemVereségGyőzelem
Feröer szigeteki bajnokság: 25. forduló további mérkőzései:
Mérkőzés előtti esélylatolgatás
Inkább Runavik győzelem
Inkább Vikingur Gota győzelem
A két csapat az elmúlt 3 évben kilencszer találkozott. A lejátszott mérkőzések gólaránya a Runavik csapatának kedvez (15:13).
Ebből a csapatok négyszer játszottak a Runavik stadionjában, a gólarány pedig a vendégeknek, a Vikingur Gota csapatának kedvez (8:6).
Az elmúlt fél évben a Runavik négyszer nyert hazai pályán és kétszer kapott ki. Az elmúlt fél év mérlege szerint a Vikingur Gota ötször nyert idegenben és kétszer kapott ki. Ezek alapján nagyobb sikerrel vette a Vikingur Gota az utóbbi mérkőzéseit.
Ha az elmúlt egy évben, a Feröer szigeteki bajnokság mérkőzésein nyújtott hazai teljesítményt nézzük, a Runavik 9 győzelmet és 2 vereséget könyvelhetett el. A vendég csapat, a Vikingur Gota pedig idegenben hétszer nyert, egyszer játszott döntetlent és négyszer kapott ki. Tehát a Runavik jobban szerepelt.
Az elmúlt egy évben a Runavik olyan csapatokat győzött le hazai pályán, mint pl. a B36 Torshavn, a HB Torshavn vagy a Barry Town. A Vikingur Gota pedig olyan csapatokat vert idegenben, mint pl. a Runavik, a Skála vagy az EB Streymur. A Runavik erősebb ellenfeleket tudott legyőzni (akik előkelőbb helyen szerepelnek a Focikatalógus All-Time toplistán).
Az elmúlt egy évben a Runavik olyan csapatoktól szenvedett vereséget hazai pályán, mint pl. a Vikingur Gota vagy a Klaksvík. A Vikingur Gota gárdáját pedig olyan csapatok győzték le idegenben, mint pl. a Klaksvík, a HB Torshavn. A Vikingur Gota csapatát erősebb ellenfelek voltak csak képesek legyőzni.
Runavik 980., Vikingur Gota 973. a Focikatalógus All-Time toplistáján. Ez alapján a Vikingur Gota jobb csapatnak tűnik.
A Focikatalógus látogatói a tippjeik alapján inkább hazai győzelmet várnak.
A Focikatalógus erre a mérkőzésre döntetlent tippelne.